OIB: Finálét játszanak a fiataljaink

A Torma Ágnes és dr. Tarnawa Ferdinánd U19 Országos Ifjúsági Bajnokság Döntőjének második napja zajlott le szombaton, Kecskeméten.

A lányoknál a Gödöllő – Kecskemét találkozó első játszmájának végén GRC vezetésnél a terem beázása miatt egy órát állt a játék. A kényszerszünet nem zavarta meg Szabados István lányait, és 3:0-val abszolválták a meccset. A BRSE – Fehérvár találkozó a csúszás miatt egy új helyszínen került megrendezésre. A viharsarkiak magabiztosan húzták be a mérkőzést. A holnapi fináléban megismétlődik a múlt heti junior felosztás a Nyíregyháza és a Békéscsaba között.

Eredmények, középdöntő:

Penta Gödöllői RC – HÉP-Röpke SE 3:0 (21, 23, 20)
Békéscsabai RSE – Felsővárosi Fésüs RA 3:0 (12, 18, 18)
Elődöntő:
Nyíregyháza – Penta Gödöllői RC 3:1 (24, –13, 11, 11)
Békéscsabai RSE – Vasas Óbuda 3:0 (19, 14, 13)

Vasárnapi program:
09:30 HÉP-Röpke SE – Felsővárosi Fésüs RA, az 5. helyért (Neumann János Egyetem)
10:00 Penta-Gödöllői RC – Vasas Óbuda, a 3. helyért (Mercedes-Benz Sport Akadémia)
14:00 Nyíregyháza – Békéscsabai RSE, döntő

A fiúknál a délelőtti nagy esőzés nem borította komolyabban a programot, csak egy rövid ideig volt szünet a Kecskemét – SZESE összecsapáson. Mindkét középdöntő három játszmában dőlt el. A döntőbe jutásért zajló mérkőzések viszont ötszettesre nyúltak el, több mint kétórás küzdelemben. Vasárnap vagy hazaiak, vagy Pénzügyőrösök nyakába akasztják az aranyérmet.

HÉP-Kecskeméti RC – SZESE 3:0 (13, 22, 18)
Szolnoki RA – DSE RA 3:0 (17, 19, 24)
Elődöntő:
HÉP-Kecskeméti RC – Kaposvári RA-Fino 3:2 (20, -15, -24, 26, 12)
Pénzügyőr SE – Szolnoki RA 3:2 (-24, 19, -23, 20, 10)

11:00 SZESE – DSE RA, az 5. helyért (Neumann János Egyetem)
12:00 Kaposvári RA-Fino – Szolnoki RA, bronzmérkőzés (Mercedes-Benz Sport Akadémia)
16:00 HÉP-Kecskeméti RC – Pénzügyőr SE, döntő (Mercedes-Benz Sport Akadémia)