Sima győzelem a DEAC ellen

Mindössze két nappal a Kaposvár elleni kupamérkőzést követően újabb feladat előtt álltak a kecskeméti férfi röplabdázók. Szombat este a Debrecen csapatát fogadták az Extra Ligában, és fiatalokkal az élen könnyed 3:0-s győzelmet arattak.

A két együttes az alapszakaszban már megküzdött egymással. Csak úgy, mint most, akkor is a papírformának megfelelően Debrecenben és a hírös városban is Dávid Zoltán tanítványai örülhettek a győzelemnek.

A csütörtöki kupagyőzelemhez képest több helyen is változtatott a felálláson Dávid Zoltán vezetőedző, bekerült a kezdőcsapatba Szabó Vilmos, Gönczi Imre, és liberó poszton Kara Zsombor. A fiatalokkal teletűzdelt Kecskemét kezdte jobban a találkozót, az első labdameneteket követően gyorsan 4:0 állt az eredményjelzőn. Szabó Vilmos remekül helyettesítette Pesti Marcellt, pontjaival, és Gönczi ászával 11:6-ra húzott el a KRC. A soknak tűnő hátrányt szépen lassan csökkentette a Debrecen, de 3 pontnál közelebb nem ért ellenfeléhez. A csapatkapitány, Krupánszki Olivér nagy ütésével, és Gacs Dániel fineszes megoldásával 18:12-re alakult az állás, melyre jött a vendég tréner időkérése. A 6 pontos előny birtokában újabb két fiatalnak szavazott bizalmat Dávid Zoltán, Dobos Péter és Török Szabolcs kerültek a pályára. Az első játszmát meglehetősen könnyedén, 25:18-ra nyerték a hazaiak. (1:0)

A második felvonást is fiatalokkal az élen nyitotta a KRC. Szabó Vilmos és Dobos nagyszerű sáncával kezdődött a szett, majd Krupánszki nyithatott. Nyitását hosszúnak vélték a debreceniek, így nem akartak beleérni a labdába, viszont az egyik játékosuk pont beleszaladt a játékszer útjába, így ezzel a ponttal át is vették a vezetést a kecskemétiek, 3:2. Fej-fej mellett haladtak a csapatok 7:7-ig, de ekkor belendült a hazai gépezet. 13:9-nél időt kért Fodor Antal, a cívis városiak mestere, de ez nem különösebben segített csapatán. Gönczi bravúros mentésével ért el szépségdíjas pontot a KRC, 19:14. A debreceniek sok ki nem kényszerített hibát vétettek, de nem adták fel, és a játszma végéig küzdöttek. Ennek eredményéül két pontra is feljöttek a szett végén, 23:21, de ekkor szervahibát ütöttek, mely megpecsételte a sorsukat. Szabó zárta le a játszmát 25:21-nél. (2:0)

A győzelem és az összecsapás gyors lezárása érdekében folytathatták a mérkőzést Amarildoék. A kezdeményezést rögtön a kezükbe vették, ezzel együtt végig náluk volt az előny. A játékot láthatóan mindkét csapat élvezte; a debreceni játékosok azért, mert minden begyűjtött egységnek széles mosollyal örültek, míg a kecskemétiek azért, mert a fiatalok fejlődését remekül szolgálta a találkozó. 14:7-nél kétszer annyi pont állt a KRC neve mellett, és tudni lehetett, hogy a mérkőzés eldőlt. A vendég tréner 19:10-nél még taktikai utasításokkal látta el időkérésekor játékosait, mely után zsinórban háromszor hozták az adott labdamenetet. Az eredményen is sikerült kozmetikázniuk a vendégeknek, a hazaiak kissé belefásultak a mérkőzés végébe. Végül 25:20-ra nyerte az utolsó játszmát a KRC, és megszerezte második győzelmét az Extra Ligában.

Dávid Zoltán, a HÉP-KRC vezetőedzője így értékelte a látottakat: – Örülök, hogy a fiatalok is tudtak játszani. Így terveztük, mert a későbbiekben jól jöhet, hogy megtapasztalták, milyen a pályán lenni. Fontos volt, hogy szokják a légkört, hiszen bármikor közbeszólhatnak a sérülések. Nagyon nagy a kontraszt egy ilyen meccs, és például egy Kaposvár elleni összecsapás között, de ezek azok a találkozók, amiket kötelezően meg kell nyerni. A mai nap folyamán ez sikerült, és készülünk a csütörtöki kaposvári Extra Ligás fellépésünkre.

HÉP-Kecskeméti RC – DEAC SNK Kft. 3:0 (-18, -21, -20)
Férfi röplabda Extra Liga, alapszakasz, 3. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
Vezette: Halász, Szabó

KRC: Krupánszki 18, Szabó V. 13, Gönczi 10, Dobos 5, Gacs 3, Amarildo 3, Szabó M. 2.

A szettek alakulása: 1. szett: 8:4, 16:12, 21:14, 25:18. 2. szett: 8:6, 16:10, 21:14, 25:21. 3. szett: 8:4, 16:8, 21:13, 25:20.

A HÉP-KRC február 7.-én Kaposváron játszik az Extra Liga 4. fordulójában, míg a következő hazai meccsre február 20.-án a Kazincbarcika ellen kerül sor.