Sima győzelem az első hazai meccsen

Első hazai mérkőzésén a Szolnokot fogadta a kecskeméti férfi röplabdacsapat, és nagyon simán, 3:0-ra tudtak győzni a fiatal Tisza-partiak ellen Sasa Nedeljkovic tanítványai.

Az első játszma alakult a legszorosabban, sőt a szolnokiak ebben a játékrészben vezetni is tudtak az esélyesebb hírös városiakkal szemben. 9:11-es állásnál kért először időt a Kecskemét trénere, majd a taktikai ráncfelvarrás után koncentráltabban kezdtek játszani, és visszaszerezték a vezetést. Három-négypontos biztos KRC-előny alakult ki eztán, amit már nem is engedtek ki a kezük közül, 25:20-ra nyerték a nyitányt.

A folytatásban már könnyedebb sikerült pontokat szereznie a kecskemétieknek 8:3 után már 18:8 volt pillanatok alatt az eredményjelzőn, Krupásznki bombáit nem tudták hatástalanítani a Tisza-partiak. A vendégek a szett végére teljesen szétestek, a HÉP-KRC 25:12-re tudta hozni ezt az etapot.

Pesti és Vocskó is szerephez jutott aztán a harmadik szettben, és mindketten kifejezetten jól szálltak be a mérkőzésbe. Majd Gacs is visszatért a pályára, és újabb pontok kerültek a neve mellé, a Kecskemét korán elhúzott, 8:3. A lendület kitartott, és szebbnél-szebb megoldásoknak tapsolhatott a hazai publikum, végül 14 egységet engedélyeztek a Szolnoknak, és egy óra alatt eldöntötték a győzelemért járó pontok sorsát.

Edzői szemmel

Gulyás Ferenc (Szolnok): Nem egy súlycsoportban van a két együttes, a mi csapatunk fiatalok alkotják, míg a Kecskemétnél több rutinos játékos is van. Az első szett eredményével elégedett vagyok, de aztán nem értem mi történt, nem tudom, miért estünk össze. Ki kell elemeznünk ezeket a hibákat, és javítani, hogy majd hazai környezetben jobban megnehezíthessük a Kecskemét, és hozzá hasonló kaliberű csapatok dolgát.

Sasa Nedeljovic (Kecskemét): Ezen a héten nagy hangsúlyt fektettünk a technikai edzésekre, és ezt lehetett látni már a mai meccsen, de messze van az a szint, ahová el kell jutnunk. Most a következő hetekben úgymond könnyebb mérkőzések várnak ránk, szeretnénk ezt az időt jól felhasználni, hogy tudunk előre lépni. Még nagyon az elején vagyunk a szezonnak, türelemmel és sok munkával kell dolgozunk, hogy az majd az év végre meghozza gyümölcsét. Szeretnénk mindkét sorozatban, a bajnokságban és a kupában a is legjobbak lenni, és úgy gondolom, hogy a csapat képes is lesz erre!

HÉP-KRC – Szolnoki Röplabda Akadémia 3:0 (20, 12, 14)