A Nagybánya nyerte a Dunszt Ferenc Emléktornát

Igazán kiegyenlített csatákat hozott a szombati nemzetközi férfi röplabda felkészülési torna, hiszen mindhárom együttes tudott nyerni 1-1 meccset.

A HÉP-KRC a délelőtti nyitómeccsen nagy csatában fordított a Szabadka ellen, és jó előjelekkel várhatta a kora esti összecsapást a Nagybányával szemben. Sasa Nedeljkovic tanítványai koncentráltan röplabdáztak, és a holtponton mindig sikerült túllendülniük, ez volt sikerük titka.

A két vendégcsapat meccsén a vajdaságiak örülhettek a végén. A padlóról felállva tudták két vállra fektetni román vetélytársukat.

Az esti HÉP-KRC – Nagybánya összecsapás volt hivatott eldönteni, hogy melyik együttes kaphatja meg a győzelemért járó serleget. A vendégek még érezhetően meccsben voltak, míg a kecskemétiek nem tudtak úgy felpörögni, mint az délelőtt tették. A román együttes három szettben tudott győzni a Messzi István sportcsarnokban, így ők nyerték a Dunszt Ferenc Emléktornát.

Sasa Nedeljkovic értékelése a tornáról: – Nagy erőket mozgósítottunk délelőtt a győzelemért, ez kihatott a délutáni játékunkra. Hozzá kell tenni, hogy a Nagybánya rendkívül pontosan játszott, komoly röplabdát mutattak be, felülmúltak bennünket szinte mindenben. Amikor váltani lehetett volna, nem tudtuk kihasználni a lehetőségeket meccs közben. Nyolc játszmát lejátszani nem egyszerű, de erre fogni sem szabad az esti vereséget. Ebből a két meccsből világosan látszik, hogy min kell még javítanunk a bajnoki rajtig. Addig még szeretnénk egy edzőmeccset, hogy aztán a Pénzügyőr ellen megkezdjük a tétmeccseket. A munka java még csak most jön, hiszen a folyamatos fejlődés fontos lesz, hogy a végelszámolásoknál ott legyünk a legjobbak között!

KÉPEK ÉS SZÖVEG: KESPORT.HU