Bronzérem a bajnokságban!

Harmadik meccsét is megnyerte a párharcnak a kecskeméti férfi röplabdacsapat, így idén bronzéremmel gazdagodtak.

Mindenre elszántan vetették bele magukat a bronzcsata harmadik felvonásába a hírös városiak, s 2-3 pontos vezetésre tettek szert rögtön az elején. A vendégek azonban nem adták könnyen magukat, 18-18-nál beérték Gyurkó Sándor tanítványait, erre időkéréssel reagált a KRC mestere. Az elmondottak varázslatként hatottak, ismét lendületbe jöttek Dávidék, s gyorsan le is zárták az első szettet, 25:20.

A szépszámú közönségre ráijesztettek a fehér mezes hazaiak, hiszen gyors három egységet ajándékoztak oda az ellenfélnek, akik egészen 11-11-ig tartották előnyüket. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a felek, majd újra a Dági KSE lépett meg kettővel. A Kecskemét rutinos vezetőedzője szünetet kért, rendezték gyorsan a sorokat, s a hosszú labdameneteket tartogató végjátékban a maguk javára fordították az állást, 25:21.

Mindenki arra számított, hogy gyorsan lezárja a bronzéremért folyó küzdelmeket a KRC, de a vendégek másképp gondolták. A játszma felénél már négypontos fórt is mutatott a tábla javukra, majd 23-24-nél újra felcsillant a remény hazai oldalon, de nem engedte ki ezt az etapot a Dág végül, s szépített 23:25.

A harmadik felvonás érezhetően sokat kivett Oszuskáékból, így a negyedik játszmában már örömjátékot mutatott be a Kecskemét, s megérdemelten nyerte meg a meccset, s ezzel a bronzérmet is, 25:13.

Mestermérleg

Gyurkó Sándor (KRC): Az elmúlt években vezetőedzőként mindig vesztettem az utolsó mérkőzésen. Tiszta szívemből örülök a bronzéremnek, és csak annyit tudok most mondani, hogy köszönöm srácok!

Szauter Ferenc (Dág): Gratulálok először is a Kecskemétnek! Egy jó mérkőzést játszottunk ma is, kicsit szorosabb eredményt vártam. A végén elfáradtunk, megérdemelten nyert a KRC.

Kecskeméti RC-Dág KSE 3:1 (20, 21, -23, 13)