Drámai csatában maradtunk alul

Kaposvári pontokkal kezdődött a meccs, de aztán megemberelték magukat Sasa Nedeljkovic tanítványai, és behozták hárompontos lemaradásukat. 8-8-nál sikerült is beérniük a somogyiakat, majd eztán felváltva estek a pontok, majd Gacs jó játékának köszönhetően a vezetés átbillent a hazai oldalra, 19-18. Nem sokáig örülhettek a hírös városiak, pillanatokon belül változott a helyzet, és máris 19-21 állt a kijelzőn, ekkor Nedeljkovic gyorsan kikérte második idejét. Rendkívül kiélezett hajrát hozott az első felvonás, amelyből végül a vendégek jöttek ki jobban ifjabb Nagy Péter jó játékának köszönhetően, 24:26.

Az előző szetthez hasonlóan kezdődött a második is, majd aztán elkezdtek jönni a kecskeméti pontok, és 4:3-nál már a KRC vezetett. Sikerült négypontosra növelni fórjukat Gacséknak, amit sokáig meg is őriztek, 16-12. Habár a kaposváriak nem hagyták magukat, ez a játszma egyértelműen a Kecskemétről szólt, így bő 50 percnyi játék után döntetlen volt az állás, 25:17.

Lendületre kapott a hazai alakulat, és ez pontokban is megmutatkozott, 5:3-al nyitották a harmadik etapot. A kaposváriak aztán előbb egyenlítettek, majd pár KRC-hiba után a vezetést is megszerezték, 7-8. Nem tudtak meglógni viszont, a kék-fehérek végig ott loholtak a nyakukban, egészen 15:18-ig, ekkor Nedeljkovic mester kért időt, hogy rendezze a sorokat. Ez a terve nem jött össze, így vendég előnnyel várhattuk a folytatást, 21:25.

Nem szegte kedvét a HÉP-KRC-nek az elvesztett játszma, koncentráltan tértek vissza a pályára, 4:2. Kovács Zoltán blokkról a pályán kívülre pattanó ütése már 11:7-es hazai vezetést jelentett. Mindkét oldalon megremegtek a kezek, sok hiba jellemezte ezt a játékot, de amikor kellett, akkor helyén volt az esze és szíve a hírös városiaknak, és 17:12-nél már szinte zsebükben érezhették a szettet. Demeter magához rendelte fiait, ám Krupánszkiék nem adták ki kezük közül az irányítást, jöhetett a mindent eldöntő 5. szett, 25:20.

Ahogy az egész meccsen, az utolsó játszmában is az idegek harca zajlott, 5:5-nél teljesen nyitott volt, hogy ki jut a fináléba. Ifjabb Nagy Péterrel nem bírtak a kecskemétiek, így a térfélcsere előtt 6:8 állt a táblán. Nem sok idő kellett, hogy Kovácsék kiegyenlítsenek, sőt Kunert blokkról lecsorgó labdájával, már 9:8 volt az eredmény. Véleményes ítéletek és némi balszerencse után 11:9-re elment a Fino, de Kovács bődületes bombái visszahozták a Kecskemétet a meccsbe, 11:11. Nagy Józsefnek köszönhetően 14:12-nél egy pontra volt a sikertől a Kaposvár, de újra visszajött a sírból a HÉP-KRC, 14:14. Harmadjára viszont már nem tudtak erőt meríteni, végül 14:16-ra nyerte ezt az etapot a Demeter-alakulat, és jutottak a döntőbe.

MESTERMÉRLEG

Sasa Nedeljkovic: – Óriási biztatás mellett óriási gőz volt mindkét csapatban. Közel voltünk a győzelemhez, de nem jött össze a siker.

Demeter György: – Mindkét gárda megérdemelte volna a fináléba jutást. Ahogyan mi, úgy az ellenfelünk is tökéletes volt taktikailag. A szív diadala a győzelmünk.

HÉP-KRC – Fino Kaposvár 2:3 (-24, 17, -21 , 20, -14 )
férfi röplabda NBI. elődöntő, 5. meccs

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:3, 3:6, 8:9, 13:14, 19:18, 21:22. 2. játszma: 1:3, 8:4, 10:8, 15:11, 17:15, 21:16. 3. játszma: 5:3, 7:9, 15:17, 17:21, 19:22, 21:24. 4. játszma: 4:2, 8:6, 14:11, 17:12, 20:14, 22:18. 5. játszma: 2:4, 4:5, 6:8, 10:8, 11:11, 12:13

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-2 a Kaposvár javára.