MK: Előnnyel utazhatunk majd a fővárosba

A Kecskemét került előnybe a férfi röplabda Magyar Kupa elődöntőjében, miután négy játszmában legyőzte a vendég Pénzügyőr csapatát kedden.

Izgalmas, csaknem kétórás mérkőzésen szerzett komoly előnyt a HÉP-Kecskemét a férfi Magyar Kupa elődöntőjében, a Pénzügyőr ellen. A vendégek 2:0 után ugyanis hajszára voltak az egyenlítéstől, végül azonban a hazaiak 3:1-re nyerték a találkozót.

A visszavágót február 14-én rendezik majd a fővárosban. A másik ágon a Kaposvár és Kazincbarcika játszik egymással.

Szasa Nedeljkovics: – Tudtunk, hogy óriási a tét és fontos volt, hogy 3:0-s vagy 3:1-es győzelmet arassunk. Biztosabb volt a játékunk az első két játszmában, de aztán kicsit jól laktunk és a Pénzügyőr ezt kihasználta. A negyedig játszma már az idegek csatája volt, a végén azonban magabiztosak voltunk és így magabiztos előnnyel várjuk a visszavágót.

Weczera Csaba: – A játék nagy részével elégedett vagyok, mert ebben a felállásban most játszottunk a legjobban. Amivel nem vagyok elégedett, az a játszmák végi koncentráció, több figyelemmel nyerhettünk volna még szettet, és akkor kedvezőbb helyzetből várhattuk volna a visszavágót.

HÉP-Kecskemét – Pénzügyőr 3:1 (22, 24, -20, 23)
férfi röplabda Magyar Kupa elődöntő, 1. meccs

Kecskemét: Kovács Z. 18, Dávid Z. 9, Gacs 10, Török R. 3, Krupánszki 15, Petrovics 12. Csere: Deák (liberó), Kunert 2, Szabó M. 2. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Pénzügyőr: Török P. 2, Jánossy 11, Kovács S. 13, Szalai 15, Kiss D. 15, Rása 12. Csere: Bán V. (liberó), Gallo, Kecskeméti. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:13, 20:21. II. játszma: 8:6, 16:12, 21:15. III. játszma: 7:8, 15:16, 18:21. IV. játszma: 8:6, 16:13, 19:21.