Pénzügyőr-siker Kecskeméten

Hétfő este rendezték a férfi röplabda Extra Ligában a HÉP-KRC – Pénzügyőr elődöntőjének második felvonását a Messzi István Sportcsarnokban. A mérkőzés ötszettes drámát hozott, amit a Pénzügyőr nyert, így 2-0-ra vezetnek a fővárosiak a párharcban.

Az elődöntő előtt a szezonban háromszor játszottak a felek, és mindannyiszor – többek között a Magyar Kupa fináléjában is – a KRC győzedelmeskedett, ám szombaton, a párharc első meccsén a fővárosiak nyertek 3:0-ra.

A hazaiak feladója, Deliu Amarildo nyitásával kezdődött a mérkőzés, melyből hírös városi pont született, majd Krupánszki Olivér blokkolt egy hatalmasat, amivel 2:0 volt az állás. A Pénzügyőr hamar megfordította az eredményt, 2:3, majd Kovács Zoltán, a volt kecskeméti játékos szerváit követően kicsit ellépett a budapesti együttes 4:7. Ezt követően a túloldalon a másik gigász, Pesti Marcell lépett elő; ászával és vezérletével egalizált a KRC, 10:10. A vezetést 13:12-nél vette vissza a Kecskemét, ekkor Jókay Zoltán, a Pénzügyőr trénere időt kért. A szett végéhez közeledve Krupánszki ütésével már hárommal mentek az alföldiek, 18:15, majd egy elrontott fővárosi akciót követően 20:16-nál Jókay Zoltán kikérte második idejét is. A vendégek ukrán légiósa, Vitiuk Igor a hátára vette csapatát, 23:23-nál ezúttal a hazai edző, Dávid Zoltán kért időt. Ez lenyugtatta a hírös városi játékosokat, és a második szettlabdájukat kihasználva 26:24-re nyerték az első játszmát. (1:0)

A második felvonás is hasonló forgatókönyv alapján indult, mint az első: 2:0-ás hazai vezetésről fordítottak a budapestiek, 2:3. Védekezésben több hiba csúszott be a kecskemétiek részéről, ezeknek eleget véve 2:5-nél Dávid Zoltán időt kért, de folytatta menetelését a Pénzügyőr, 4:10. Ekkor azonban feltámadt a KRC, és zsinórban 6 ponttal egyenlített, 10:10. A vezetést rögtön nem, de 14:14 után már sikerült átvennie a hazaiaknak, 15:14-nél a Pénzügyőr kért időt. Gacs Dániel és Pesti együttes blokkjával egy óriási labdamenetet nyert meg a KRC, és 19:18-nál egy újabb izgalmas végjátékra lehetett számítani. Ezt tetőzte, hogy a vendégek átvették a vezetést, 19:20, és jött a kecskeméti időkérés. 22:24-nél játszmalabdát hárított Pesti, de a következőt már beütötte a Pénzügyőr, 23:25. (1:1)

A harmadik szettben ritmusban maradtak a fővárosiak, 1:4-nél hamar időkéréshez folyamodott Dávid Zoltán. Szabó Márton szerzett ezután fontos pontokat, és 5:5-nél utolérte ellenfelét a KRC, Isaias Sanchez ejtésével meg már vezettek. 7:5-nél Jókay Zoltán kért időt – jól látszott, hogy amint lendületbe került az egyik fél, akkor a másik rögtön meg akarta szakítani azt. Egy labdamenetet követően a vendég játékosok hevesen kérték számon a bírói ítéletet, szóváltásba elegyedtek a felek, majd a kisebb kalamajkát követően rögtön a játékra koncentráltak a játékosok, és a nap legszebb labdamenetét játszották, melyet a Pénzügyőr húzott be, 10:10. Az előny ezt követően maradt a kecskemétiek neve mellett, 17:15-nél kért újra időt a vendég mester, majd 20:20-nál egalizáltak a Pest megyeiek. Az előnyt 22:23-nál át is vették, és 22:25-re megnyerték azt a szettet, ami talán végig a hazaiak kezében volt. (1:2)

Meccsben maradásért folytatták a játékot a kecskemétiek, Krupánszki pontjával kezdték az előny kiépítését, majd Szabó Márton villanását követően 6:2-nél időt kért Jókay mester. 8:7-nél minimálisra csökkentette hátrányát a Pénzügyőr, egyenlíteni azonban nem tudtak, majd Krupánszki újabb pontjai után 12:8-nál nem meglepő módon jött az újabb vendég időkérés. Szabó egymást követő két blokkjával növelte a fórt a KRC, 15:10. Támadásban több szervahibát ütöttek a budapestiek, 19:13-nál úgy tűnt, készülhetünk az ötödik játszmára. Nem is sikerült a felzárkózás a vendégeknek, 25:19-re nyerték a kötelezőt, és jöhetett a döntő szett. (2:2)

Bombaerős ütésváltással kezdődött az utolsó szett, 1:1, majd a Pénzügyőr vette kezébe az irányítást, 2:4. Jól zárkózott a Kecskemét, Sanchez ütésével 5:5 volt az állás, majd Krupánszki átvette az előnyt 7:6. Amarildo fineszes megoldása után 8:7-nél cseréltek térfelet a csapatok. Idegtépő percek következtek, néha a játékosok sem bírták a feszültséget, egymást követték a szervahibák, 10:10. Dávid Zoltán kért időt 10:11-nél, majd a vendég edző is így tett 12:11-nél. 13:13-nál Sanchez nem tudta folytatni a játékot, helyére a fiatal Török Szabolcs érkezett, aki sikeresen szervált, és 14:13-nál meccslabdához jutott a KRC, amit hárított a Pénzügyőr. A második meccslabdát is megfogták a fővárosiak, és ők már nem hibáztak, 15:17-re nyerték a szettet és 2:3-ra a csatát.

A három győzelemig tartó párharc állása ezzel 2-0 a Pénzügyőrnek, folytatás szerdán 20:00-kor Budapesten.

Dávid Zoltán (KRC): – Elődöntőhöz méltó, színvonalas mérkőzést láthattunk. Voltak szitkozódások, voltak figyelmeztetések. Tetszett, mert döntő hangulat uralkodott a pályán, viszont ha továbbra is így folytatjuk a játékot, és ennyi hibát ejtünk, akkor nem érdemeljük meg, hogy fináléba jussunk. Ügyes volt az ellenfelünk, gratulálni tudok nekik, mert kihasználták a hibáinkat.

HÉP-Kecskeméti RC – LV Sport Pénzügyőr SE 2:3 (-24, 23, 22, -19, 15)
Férfi röplabda Extra Liga, elődöntő, 2. mérkőzés
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
Vezette: Tillmann, Dr. Árpás

A KRC pontszerzői: Pesti 26, Krupánszki 23, Sanchez 15, Szabó M. 12, Gacs 7, Amarildo 2.

A szettek alakulása: 1. játszma: 6:8, 16:14, 21:17, 26:24. 2. játszma: 3:8, 16:14, 19:21, 23:25. 3. játszma: 8:6, 16:15, 21:20, 22:25. 4. játszma: 8:5, 16:10, 21:15, 25:19. 5. játszma: 1:5, 10:7, 12:11, 15:17.