Szettvesztés nélkül hozta a negyeddöntő első meccsét a HÉP-KRC

A DEAC látogatott a KRC-hez péntek este a Messzi István Sportcsarnokba. Esélyeshez méltó módon 3:0 arányban múlta felül ellenfelét a Kecskemét. Folytatás vasárnap 20.00 órakor Debrecenben.

Erődemonstrációval kezdte a meccset a KRC, esélyt sem adtak ellenfelüknek; 25:12 arányban behúzta az első játékrészt.

A második szettben 2:0-s vezetést szereztek a kecskemétiek, ekkor még egalizáltak a vendégek, utána azonban ismét tetemes előnyre tettek szert a hazaiak. A DEAC nyolcra tudott zárkózni az etap végére, 25:17.

A meccsjátszma is hasonló mederben zajlott, mint az előző két játékrész. Hamar behozhatatlan előnyt szereztek a hírös városiak, a végén csakúgy, mint a második szettben, nyolc egységgel ütött többet a KRC, 25:17.

Dávid Zoltán (KRC): – Betartották a srácok, amit kértem, hogy úgy játszanak, mint a kupadöntőben. Ennek köszönhető a sima győzelem.

HÉP-KRC – DEAC SNK KFT 3:0 (25:12, 25:17, 25:17)