Előnnyel utazhatunk szombaton Kazincbarcikára

Ötszettes derbin sikerült két vállra fektetniük – idén harmadszor – a Kazincbarcikát. Folytatás szombaton a borsodiaknál.

Magabiztos játékkal indultak neki a kecskemétiek az első felvonásnak,s esélyt sem adtak a Kazincbarcikának. Dorcsák, Farkas és Pesti bombái révén 25-19-re hozták ezt a játékrészt a KRC-sek.

A lendület a második játszmában is kitartott, 5-2-nél viszont vérszemet kapott a vendég együttes, és át is vette a vezetést 7-8-nál. Természetesen a hírös városi alakulat nem hagyta magát, és Dávid vezényletével ismét előnyre tettek szert. Egymás mellett haladt a két gárda eztán, 22-19-nél már-már biztosra vette a hazai publikum a játszmagyőzelmet, de sorra hibáztak Gyurkó tanítványai, amit ki is használtak a barcikaiak, és egalizáltak, 22-25 (1:1).

A harmadik etap is szorosra sikeredett, hol az egyik, hol a másik együttes vezetett. Dávid továbbra is remekelt, de nem lehetett panasz a sáncokra és a nyitás-fogadásra sem. A kecskemétiek igazi csapatként funkcionáltak, ennek meg is lett az eredménye, ezt a szettet is 25-19-re nyerték, 2:1.

A folytatásban megtorpantak a hírös városiak, s csak futottak az eredmény után. A hibák újra előjöttek, pontatlanságok jellemezték a játékukat, így 21-25-re ezt a szettet a borsodiak húzták be, jöhetett a mindent eldöntő ötödik etap, 2:2.

A záró felvonásra megrázták magukat a KRC-sek, és 6-3-ra elhúztak, de talán a fáradtságnak volt köszönhető, hogy ismét elkezdtek rontani, ezzel lehetőséget adva a vendégeknek a felzárkózásra. A Kazincbarcika élt is a lehetőséggel, 11-13-nál már veszni látszott a mérkőzés, ám a kecskemétiek felszívták magukat, és kiegyenlítettek, 13-13. Állva űzte, hajtotta a hazai publikum a kedvenceket, s talán ennek is volt köszönhető, hogy a kritikus végjátékot a kecskemétiek bírták jobban, 16-14 (3:2).

Mestermérleg

Gyurkó Sándor (Kecskemét): – Nagyon örülök, hogy nyertünk, a második játszma kivételével elégedett vagyok, ott is csak az elején csináltunk eszetlen dolgokat. A szívünk a helyén volt, nagyszerű volt a hangulat, a közönség kellett, mert nélkülük nem tudtuk volna megfordítani a mérkőzést. Szombaton is nyerni megyünk Kazincbarcikára!

Toma Sándor (Kazincbarcika): – Egy hajszálnyira voltunk a győzelemtől. Úgy gondolom, hogyha Kecskeméten nyerni tud egy csapat, az igazán nagy dolog. Megyünk tovább és készülünk a hazai mérkőzésre. Remélem otthon sikerül nyernünk.

Kecskeméti RC – Vegyész RC Kazincbarcika 3:2 (19, –22, 19, –21, 14)